west

Prywatne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Nasze przedszkole rozpoczęło swoją działalność w październiku 1989 roku. Początkowo uczęszczało do niego kilkoro dzieci i mieściło się w prywatnym domu. Na przestrzeni lat jednak zaistniała potrzeba rozszerzenia tego typu działalności. Od listopada 2007 roku nasze przedszkole mieści się w nowym, osobnym budynku przystosowanym do potrzeb dzieci. Budynek jest dwupoziomowy w górnej części znajdują się dwie przestronne sale dydaktyczno-zabawowe, łazienka oraz szatnia. W dolnej sali odbywają się zajęcia muzyczno-ruchowe, gimnastyczne, koncerty oraz teatrzyki. W drugiej części tej sali spożywamy smaczne i zbilansowane posiłki, również z uwzględnieniem diet. Do przedszkola uczęszcza 35 dzieci, które są podzielone na 4 grupy wiekowe: 3-latki , 4-latki, 5-latki oraz zerówka. Każda grupa liczy do 12 dzieci. Przedszkole posiada własny ogród z placem zabaw, piaskownicą, karuzelą i zabawkami ogrodowymi – samochodziki, hulajnogi, skakanki, hula hop, gry zręcznościowe itp. Przedszkole czynne jest od godziny 7:00, dzieci można odebrać do godziny 17:00, w razie sytuacji awaryjnych należy zawiadomić telefonicznie dyrekcję. Dzień rozpoczynamy schodzeniem się dzieci i zabawami dowolnymi, o godzinie 8:45 jest śniadanie, po śniadaniu trochę ruchu przy dźwiękach muzyki i śpiewie. W godzinach od 9:30 do 13:30 prowadzone są zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w formie zabaw, zadań twórczych i zajęć stolikowych, a także w zależności od dnia tygodnia zajęcia rytmiki, języka angielskiego, gimnastyki, tańców, pływania i narciarstwa. W południe jemy II śniadanie zwane też podwieczorkiem, jeżeli dopisuje pogoda staramy się bawić w ogrodzie przedszkolnym z placem zabaw lub spacerować ulicami osiedla. O godzinie 13:45 jest dwudaniowy obiad. Dzieci w przedszkolu nie leżakują, ale po obiadku odpoczywają na dywanie. Po odpoczynku dzieci rozchodzą się już do domów, bawią dowolnie lub pracują indywidualnie z nauczycielem – jeśli zachodzi taka potrzeba. O godzinie 16:00 jest przekąska. Nauczyciel informuje rodziców na bieżąco o postępach lub zachowaniu dziecka, nie ma specjalnych zebrań z rodzicami, istnieje możliwość umówienia się na rozmowę indywidualną rodzic-nauczyciel w godzinach popołudniowych. Dwa razy w roku organizujemy tzw. dyżur nauczycielski dla rodziców. Oprócz zajęć dydaktyczno-wychowawczych proponujemy zajęcia: rytmiki 2 razy w tygodniu, języka angielskiego 2 razy w tygodniu, gimnastyki ogólnorozwojowej 1 raz w tygodniu, zajęcia taneczne 1 raz w tygodniu, w których uczestniczą wszystkie dzieci, bez dodatkowych opłat. Dodatkowo płatne są zajęcia: logopedii – terapia indywidualna 1 raz w tygodniu, judo 1 raz w tygodniu. Dla starszych przedszkolaków, dodatkowo płatne: pływalnia 1 raz w tygodniu, nauki jazdy na nartach, na stoku Malta-ski 1 raz w tygodniu.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Powidzka 10, 61-039 Poznań