west

Prywatne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Małych Odkrywców to placówka niepubliczna prowadzona na podstawie art.82 Ustawy o Systemie Oświaty. Przedszkole wpisane jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Urząd Miasta Skierniewice. Zaświadczenie Nr 65/1/2007. Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Łódzki Kurator Oświaty. Działamy w oparciu o najlepsze wzorce, wieloletnie doświadczenie i sprawdzone procedury. Nasze priorytety to radość dzieci oraz zadowolenie rodziców. Dzieci i ich potrzeby są dla nas inspiracją. Zapewniamy naszym podopiecznym bezpieczne, szczęśliwe dzieciństwo, wszechstronny i pełny rozwój w sferze intelektualnej, emocjonalnej, społecznej i fizycznej, a co najważniejsze, w atmosferze ciepła, zrozumienia i szacunku, zwracając szczególną uwagę na indywidualne potrzeby i talenty każdego dziecka. Gwarantujemy dzieciom solidne podstawy, aby mogły osiągnąć sukces w szkole, aby z przyjemnością czytały i pisały, aby były gotowe do nabywania nowych umiejętności. Pragniemy również wspierać Państwa w wychowaniu dzieci na ludzi ambitnych, przedsiębiorczych, śmiałych, otwartych na zmiany zachodzące we współczesnym świecie oraz takich, którzy nigdy nie utracą naturalnej ciekawości świata. W naszym przedszkolu wykorzystujemy "Zabawy rozwijające inteligencję" według Rosemarie Portmann. Kształcimy przez zabawę, aktywizując dzieci do działania poprzez kreatywne myślenie, elastyczne rozwiązywanie problemów, trenowanie pamięci i nadawanie odpowiedniej struktury zdobywanym informacjom. W zabawach rozwijających inteligencję, wyobraźnię - dzieci szukają nowych rozwiązań dla codziennych przedmiotów, wymyślają np. co by było gdyby zawsze świeciło słońce.... W ten sposób rozwijają twórcze myślenie, same usiłują znaleźć odpowiedź w nawiązaniu do już zdobytych doświadczeń. To uczenie się relaksacji, polegające na napinaniu i rozluźnianiu wszystkich mięśni - podczas zabawy. Jest to szczególnie ważne dla dzieci nadpobudliwych, ponieważ większość z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, iż ich mięśnie znajdują się w stanie stałego napięcia. Istota metody polega na posługiwaniu się ruchem rozwijającym świadomość własnego ciała, świadomość przestrzeni i działania w niej z innymi ludźmi prowadząca do nawiązania z nimi kontaktów. Ruch łagodzi lęki, poczucie zagrożenia, zapewnia poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty. Służy rozwojowi dziecka i często jest wykorzystywany w terapii zaburzeń rozwoju. W naszym przedszkolu edukacja odbywa się poprzez zabawę. Metody jakie stosujemy realizując wybrany program edukacji przedszkolnej zapewniają też najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej. Nasza kadra to zespół młodych, wykształconych, zaangażowanych nauczycieli, specjalistów i instruktorów dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Dbamy o bezpieczne, dobrze wyposażone wnętrza, by nasze dzieci mogły rozwijać się w komfortowych i stymulujących warunkach. Często organizujemy wyjazdowe spotkania ze sztuką np. do teatru. Dzieci biorą udział w przedstawieniach i koncertach, dzięki którym oswajają się z publicznymi występami i zasadami autoprezentacji. W Przedszkolu Małych Odkrywców stosujemy zasady zdrowego żywienia dzieci opracowane przez Instytut Żywności i Żywienia. Posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle, ile chcą zjeść. Wspieramy i stymulujemy dziecięcą ciekawość świata, zadziwienie otoczeniem bliższym i dalszym, aktywność w szukaniu rozwiązań dziecięcych problemów i wątpliwości oraz odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Nowobielańska 61, 96-100 Skierniewice