west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie dzieciom optymalnych warunków rozwoju, zachowania radości naturalnie wpisanej w dzieciństwo, otwartości na świat, inne kultury i ludzi, dlatego naszym mottem jest „otwieramy dzieciom świat”. Dużą wagę przywiązujemy do rozwoju osobowości dziecka idącego w parze z zachowaniem autonomii i szacunku dzieci wobec samego siebie, innych dzieci jak i w relacjach dorosły-dziecko. Edukacją małych dzieci zajmujemy się od września 2004 r. Obecnie prowadzimy cztery grupy przedszkolne. Nasz program opiera się na filozofii i metodach pracy z dzieckiem stworzonych przez Marię Montessori. Od początku swojej działalności współpracujemy z Polskim Stowarzyszeniem Montessori, a od 2010 r. z Polskim Instytutem Montessori, organizacjami krzewiącymi edukację nauczycieli Montessori oraz dbającymi o zachowanie wysokich standardów edukacji dzieci zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori. W naszym Przedszkolu Montessori niezwykle ważna jest współpraca i spójne działanie wszystkich dorosłych z otoczenia dziecka. Stąd do przedszkola nie przyjmowane jest dziecko, ale cała rodzina. Dlatego warto pamiętać, aby z wyprzedzeniem zainteresować się zapisem dziecka do przedszkola. Oferujemy Państwu w Krakowie dwie placówki, zlokalizowane na Podgórzu: jedna przy ul. Szwedzkiej 68, a druga na ul. Rydlówka 32. Pedagogika Montessori mimo, że ma już ponad 100 lat jest niezwykle aktualna, jej idee znajdują potwierdzenie w najnowszych badaniach z zakresu psychologii, biologii i rozwoju małego dziecka. W odróżnieniu od edukacji konwencjonalnej bardzo duży nacisk kładziemy na wsparcie dziecka w jego budowaniu samego siebie. My dorośli wspieramy dziecko, ale go nie wyręczamy. Dbamy, aby przygotowane w przedszkolu otoczenie spełniało wszelkie wymogi i standardy pedagogiki Montessori. Pedagog jest bacznym obserwatorem rozwoju dziecka, aby wiedzieć w którym momencie i jak wesprzeć go tam gdzie potrzebuje, a dać przestrzeń i wolność, gdzie dziecko rozwija się.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Szwedzka 68, 30-315 Kraków