west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkola Montessori to placówki edukacyjne, które od 2009 roku zajmują się organizacją pracy przedszkoli i edukacją małych dzieci. Działają one zarówno w systemie konwencjonalnym, jak i zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori. Placówki te tworzą społeczność ludzi, którzy swoją codzienną pracą pragną służyć dzieciom, stawiając ich potrzeby rozwojowe, psychiczne i intelektualne na pierwszym miejscu w procesie uczenia się. Pedagogika Marii Montessori, która jest fundamentem działalności tych przedszkoli, odnosi się z wielkim szacunkiem do pracy, jaką musi wykonać dziecko w procesie dorastania. Motto Montessori, „Pomóż mi zrobić to samodzielnie”, jest dla pracowników przedszkoli wskazówką, jak wspierać dzieci w ich rozwoju. Celem jest, aby dzieci mogły wyrosnąć na szczęśliwych, pewnych siebie, ciekawych świata ludzi, którzy pozostając sobą, są świetnie przygotowani do życia. Przedszkola Montessori to kameralne miejsca, w których dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. Wartości, które są dla nich ważne, obejmują szacunek dla indywidualności każdego dziecka, wspieranie jego naturalnej ciekawości i chęci do nauki oraz tworzenie środowiska, które sprzyja samodzielnemu odkrywaniu świata. Przedszkola te przyjmują nie tylko dzieci, ale całe rodziny, ponieważ spójność zasad wychowawczych stosowanych w domu i w przedszkolu jest kluczowa dla harmonijnego rozwoju dziecka. W przedszkolach Montessori dzieci mają dostęp do specjalnych materiałów edukacyjnych, które wspierają ich rozwój na różnych płaszczyznach. Program nauczania jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka, co pozwala na rozwijanie jego potencjału w optymalnym tempie. Przedszkola te kładą duży nacisk na rozwijanie umiejętności praktycznych, społecznych i emocjonalnych, które są niezbędne w codziennym życiu. Warto również zaznaczyć, że przedszkola Montessori dbają o ciągły rozwój i doskonalenie swoich metod pracy. Pracownicy regularnie uczestniczą w szkoleniach i warsztatach, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie edukacji i wychowania. Dzięki temu mogą oferować dzieciom i ich rodzinom wsparcie na najwyższym poziomie.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Matki Boskiej Bolesnej 39, 34-600 Limanowa