west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Muzyczno-Językowe Nutka istnieje już od 9 lat i oferuje program edukacyjny realizowany w ciepłej atmosferze, tworzonej przez nauczycielki z sercem do dzieci i pasją do nauki. Każdy dzień wypełniony jest różnorodnymi zajęciami i atrakcjami, które umożliwiają dzieciom wszechstronny i bezstresowy rozwój. Przedszkole promuje kreatywność, indywidualność, inicjatywę, ciekawość świata oraz dobry stosunek do ludzi. Dobro dziecka jest najważniejsze. Celem przedszkola jest stworzenie miejsca przyjaznego dla dzieci i rodziców, zapewnienie szczęścia i rozwoju dzieci, nauka logicznego myślenia, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa oraz wychowanie zdrowych, aktywnych, wrażliwych i radzących sobie z problemami dzieci. Przedszkole oferuje wszechstronny rozwój dziecka poprzez przyswajanie wiedzy w formie kreatywnej zabawy i aktywnych metod pracy. Indywidualizacja procesu opieki, wychowania i nauczania jest kluczowa, a wszystkie dzieci, w tym te o specjalnych potrzebach edukacyjnych, mają równe szanse. Przedszkole promuje wartości empatii i tolerancji oraz wyzwala potencjał twórczy dziecka. Rodzice mają możliwość czynnego udziału w przedsięwzięciach przedszkola. W pracy dydaktyczno-wychowawczej realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego zatwierdzona przez MEN, a także autorskie programy opracowane przez kadrę pedagogiczną. Przedszkole korzysta z innowacyjnych metod nauki języków obcych, opieki psychologicznej i logopedycznej oraz bogatego wyboru pomocy dydaktycznych. Dodatkowo, przedszkole włącza do zajęć elementy Kinezjologii Edukacyjnej, Odimiennej nauki czytania, wspomagania rozwoju umysłowego dzieci, Metody Dobrego Startu, zajęć ruchowych oraz umuzykalniających. Stosowane są aktywizujące metody pracy z dziećmi, takie jak pantomima, drama, pedagogika zabawy i metoda projektów. Przedszkole zapewnia dodatkowe zajęcia grupowe, takie jak zajęcia muzyczne z elementami rytmiki, gimnastyka z elementami akrobatyki, język angielski prowadzony przez native speakera, klub Eko-mali badacze, zajęcia taneczne z elementami języka hiszpańskiego, warsztaty plastyczne, kuchcikowo, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz klub małego Europejczyka. Dodatkowe wsparcie specjalistyczne realizowane jest w ramach indywidualnych potrzeb dziecka i rodzica, obejmujące zajęcia z psychologiem, neurologopedą, terapii ręki, integracji sensorycznej, logopedyczne oraz korekcyjno-kompensacyjne.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Marszałka Ferdynanda Focha 8, 05-100 Nowy dwór mazowiecki