west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Zabrzańskie Towarzystwo Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski to organizacja, która od lat działa na rzecz dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. Placówka oferuje szeroki zakres usług edukacyjnych, rehabilitacyjnych i terapeutycznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości rozwojowych każdego dziecka. W ramach swojej działalności prowadzi wczesną interwencję medyczną, żłobek integracyjny, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy, świetlicę terapeutyczną oraz gabinet lekarski. Wszystkie te jednostki mają na celu wsparcie dzieci w ich codziennym funkcjonowaniu oraz rozwijanie ich umiejętności i zdolności. Towarzystwo zatrudnia wysoko wykwalifikowany zespół specjalistów, w tym pedagogów, psychologów, terapeutów i lekarzy, którzy pracują z dziećmi na co dzień. Zajęcia edukacyjne są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka, a specjalistyczne ćwiczenia rehabilitacyjne są prowadzone metodami uznanymi na całym świecie. Placówka oferuje również opiekę medyczną oraz zajęcia terapeutyczne stymulujące rozwój dzieci. Wsparcie dla rodziny jest integralną częścią działalności Towarzystwa, co pozwala na kompleksowe podejście do problemów i wyzwań, z jakimi borykają się rodziny dzieci z niepełnosprawnościami. Zabrzańskie Towarzystwo Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski organizuje również różnorodne wycieczki edukacyjne i turystyczno-krajoznawcze, spotkania integracyjne i inkluzyjne, festyny oraz konkursy. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych, takich jak taneczne, sportowe, komputerowe, kulinarne, plastyczne, ceramiczne, muzyczne i biblioteczne. Placówka zapewnia również przewóz wychowanków do i z ośrodka oraz posiłki dla wychowanków. W czasie ferii zimowych i wakacji organizowane są zajęcia wychowawczo-opiekuńcze, które pozwalają dzieciom na aktywne i twórcze spędzanie czasu. Towarzystwo współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami, co pozwala na realizację licznych projektów i inicjatyw na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami. Dzięki wsparciu partnerów, placówka może oferować jeszcze szerszy zakres usług i lepsze warunki dla swoich podopiecznych. Współpraca z instytucjami takimi jak PFRON, NFZ, czy lokalne władze samorządowe, umożliwia realizację programów rehabilitacyjnych i edukacyjnych na najwyższym poziomie. Zabrzańskie Towarzystwo Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski to miejsce, gdzie każde dziecko może liczyć na wsparcie, zrozumienie i profesjonalną pomoc. Placówka stawia na rozwój, edukację i rehabilitację dzieci, dbając jednocześnie o ich dobrostan emocjonalny i społeczny. Dzięki zaangażowaniu i pasji pracowników, Towarzystwo tworzy przyjazne i bezpieczne środowisko, w którym dzieci mogą rozwijać swoje talenty i umiejętności, a rodziny otrzymują niezbędne wsparcie i pomoc.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Jerzego Wyciska 5, 41-806 Zabrze