west

Niezweryfikowana
Niepubliczne
placeholder

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE PROWADZONE PRZEZ ZGROMADZENIE SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK N.M.P. N.P

Niezweryfikowana
Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP.NP w Sieniawie to wspólnota zakonna, która od lat pełni ważną rolę w życiu religijnym i społecznym parafii. Siostry mieszkają, modlą się i pracują w parafii, angażując się w różnorodne działania duszpasterskie i edukacyjne. Przełożoną domu jest s. Maria Bara, która pełni również funkcję dyrektorki i wychowawczyni w przedszkolu. Wspiera ją s. Monika Sołowiej, katechetka odpowiedzialna za bieliznę kościelną i wystrój kościoła, oraz s. Katarzyna Rut, wychowawczyni w przedszkolu i studentka. Siostry Służebniczki prowadzą przedszkole, w którym dbają o wychowanie i edukację najmłodszych. Przedszkole jest miejscem, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje talenty i umiejętności w atmosferze miłości i szacunku. Siostry starają się przekazywać wartości chrześcijańskie, ucząc dzieci modlitwy, szacunku do innych oraz odpowiedzialności za swoje czyny. W parafii siostry angażują się również w katechezę, przygotowując dzieci i młodzież do sakramentów świętych. S. Monika Sołowiej, jako katechetka, prowadzi lekcje religii, organizuje spotkania formacyjne oraz przygotowuje dzieci do pierwszej komunii świętej. Siostry dbają także o wystrój kościoła, przygotowując dekoracje na różne uroczystości liturgiczne. Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP.NP w Sieniawie jest również miejscem modlitwy i kontemplacji. Siostry codziennie uczestniczą w Eucharystii, modlą się brewiarzem oraz odmawiają różaniec. Wspólnota zakonna jest otwarta na potrzeby parafian, oferując wsparcie duchowe i modlitewne. Siostry chętnie angażują się w życie parafii, uczestnicząc w różnych wydarzeniach i uroczystościach religijnych. Dom zakonny Sióstr Służebniczek w Sieniawie jest miejscem, gdzie panuje atmosfera miłości, zrozumienia i wzajemnego wsparcia. Siostry starają się żyć zgodnie z charyzmatem zgromadzenia, służąc Bogu i bliźnim w codziennym życiu. Ich obecność w parafii jest świadectwem wiary i oddania, które inspiruje innych do podjęcia drogi życia zakonnego lub głębszego zaangażowania w życie religijne. Wspólnota Sióstr Służebniczek NMP.NP w Sieniawie jest częścią większej rodziny zakonnej, która działa na całym świecie. Zgromadzenie zostało założone w XIX wieku przez bł. Edmunda Bojanowskiego, który pragnął, aby siostry służyły najuboższym i najbardziej potrzebującym. Dziś siostry kontynuują jego dzieło, angażując się w różnorodne formy posługi, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Siostry Służebniczki w Sieniawie są przykładem życia w pełni oddanego Bogu i bliźnim. Ich codzienna praca, modlitwa i zaangażowanie w życie parafii są świadectwem miłości i poświęcenia, które inspiruje innych do podjęcia drogi wiary i służby. Wspólnota zakonna w Sieniawie jest miejscem, gdzie każdy może znaleźć wsparcie, zrozumienie i duchową pomoc.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Tadeusza Kościuszki 9, 37-530 Sieniawa