west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Niepubliczne Przedszkole „Świat Montessori” powstało w 2001 roku. Na początku funkcjonowało pod nazwą „Klub przedszkolaka”, a od 2003 roku jako „Przedszkole pod jabłonką”. Od września 2014 staliśmy się przedszkolem montessoriańskim. Nasza placówka mieści się we wsi Złotokłos – z dala od ruchliwych ulic i zgiełku miasta. Od 1986 roku nieprzerwanie pracujemy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadząc nietuzinkową placówkę stawiamy sobie wysokie wymagania w zakresie edukacji dzieci. Drogowskazem dla nas jest pedagogika Marii Montessori, która odnosi się z wielkim szacunkiem do pracy jaką musi wykonać dziecko w procesie dorastania. Przyjmujemy dzieci od 2,5 do 6 roku życia. Otwieramy serca i umysły na indywidualne potrzeby każdego dziecka. Naszym dzieciom zapewniamy takie warunki i atmosferę, które zaspakajają ich potrzeby i pomagają rozwijać ich możliwości. Metoda Marii Montessori to: Dom dla dzieci, w którym młodzi ludzie rozwijają się w sposób indywidualny. Proces ten polega na samokształceniu podczas pracy ze specjalnie przygotowanymi pomocami. Absorbujący umysł czyli wykorzystanie specyficznych faz rozwojowych dla budowania inteligencji umysłu. Już nigdy więcej dziecko nie dostaje takiej szansy. Tworzenie społeczności przez przebywanie w grupie mieszanej wiekowo. Młodsi uczą się od starszych, starsi są przewodnikami młodszych. Dziecko rejestruje wszystkie wrażenia, a nauka odbywa się nieświadomie i mimowolnie. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie otoczenia. Każde Dziecko w tym wieku ma swój czas na naukę liter, liczenie, poznawanie świata. Trzeba tylko stworzyć mu odpowiednie warunki wtedy dzieci uczą się chętnie i bez wysiłku. Dzieci mają wybór tego czym będą się zajmowały, miejsca w którym chcą pracować, decydują ile czasu chcą na to poświęcić dzięki temu nie nudzą się i chętnie podejmują wyzwania. Bardzo jasne zasady i wyznaczone granice takie jak szacunek dla innych, nie przeszkadzanie kolegom w pracy i odkładanie pomocy na miejsce pozwalają na pracę w spokoju i skupieniu. Dzieci znają swoją wartość. Nie potrzebujemy systemu nagród i kar. Tworzymy jedną społeczność, w ramach której organizujemy wspólne wyjazdy i spotkania rodzin.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Stanisława Staszica 11, 05-504 Złotokłos