west

Niezweryfikowana
Niepubliczne
placeholder

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ZGROMADZENIA SIÓSTR URSZULANEK SJK IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ 11

Niezweryfikowana
Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego, znane również jako Urszulanki SJK, to zgromadzenie zakonne założone przez św. Urszulę Ledóchowską. Zgromadzenie to działa na całym świecie, a jego misją jest szerzenie miłości i miłosierdzia poprzez różnorodne formy apostolstwa. W Polsce Urszulanki SJK prowadzą liczne dzieła i wspólnoty, które mają na celu wspieranie duchowego i społecznego rozwoju ludzi. Jednym z ważniejszych miejsc działalności Urszulanek SJK w Polsce jest Warszawa, gdzie znajduje się dom zakonny przy ul. Wiślanej 2. Jest to miejsce, gdzie siostry angażują się w różnorodne formy apostolstwa, w tym edukację, pomoc potrzebującym oraz działalność duszpasterską. Kolejnym istotnym miejscem jest Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach, które jest ważnym ośrodkiem kultu religijnego i duchowego. Sanktuarium to przyciąga pielgrzymów z całej Polski i z zagranicy, oferując im możliwość uczestnictwa w nabożeństwach, rekolekcjach oraz innych wydarzeniach religijnych. Urszulanki SJK w Polsce prowadzą również szkoły, przedszkola, domy rekolekcyjne oraz ośrodki pomocy społecznej. Ich działalność obejmuje szeroki zakres działań, od edukacji dzieci i młodzieży, przez pomoc osobom starszym i chorym, po organizację rekolekcji i dni skupienia. Siostry Urszulanki SJK są również zaangażowane w działalność misyjną, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ich misja polega na niesieniu pomocy duchowej i materialnej potrzebującym, a także na szerzeniu wartości chrześcijańskich w różnych środowiskach. Wspólnoty Urszulanek SJK w Polsce są miejscem, gdzie siostry żyją według charyzmatu św. Urszuli Ledóchowskiej, łącząc życie modlitwy z aktywną działalnością apostolską. Poprzez swoją obecność i działalność, Urszulanki SJK starają się być świadkami miłości Chrystusa i narzędziami Jego miłosierdzia w świecie.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Wiślana 2, 00-312 Warszawa