west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Puchatek działa od 2006 roku na Warszawskim Bemowie i każdego dnia wspomaga rozwój dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Wieloletnia praktyka pozwoliła nam zdobyć nie tylko ogromne doświadczenie, ale również pełne zaufanie rodziców, a co najważniejsze samych przedszkolaków. Nasza placówka oferuje edukację na najwyższym poziomie, wspierając rozwój dzieci od 20 miesiąca życia. Przedszkole Puchatek to miejsce, które wspaniale przygotowuje dzieci do edukacji szkolnej, co potwierdzają liczne opinie rodziców. W naszym przedszkolu wiemy, jak ważna jest nauka angielskiego. Stosujemy metodę immersji językowej, która polega na stosowaniu języka w codziennych aktywnościach. Dzięki lektorowi, który mówi tylko w języku angielskim, dzieci obcują z językiem obcym w naturalnych, codziennych sytuacjach – podczas spacerów, pobytu na placu zabaw, swobodnych zabawach czy przy spożywaniu posiłków. W ten sposób mali uczniowie przyswajają słowa i zwroty w bardzo naturalny, intuicyjny sposób. Ważnym elementem naszej pracy jest sposób, w jaki mówimy do naszych dzieci. W komunikacji przyświeca nam idea Porozumienia bez przemocy. Zaproponowana przez nas unikalna komunikacja pozwala przedszkolakom na prawidłowy rozwój w oparciu o indywidualne tempo i możliwości w bezpiecznym, pełnym empatii środowisku. Mówiąc do dzieci w otwarty, pełen zrozumienia sposób, pomagamy im rozpoznać swoje emocje i potrzeby oraz także zauważyć posiadane przez nie blokady. Dzieci nie zawsze potrafią słowami wyrazić uczucia, dlatego dotarcie do sedna problemu wymaga czasu, zrozumienia i uznania go przez dorosłego. Przykładamy dużą wagę do owocnej współpracy z rodzicami naszych podopiecznych. Rodzice zawsze są mile widziani w przedszkolu. Dbamy o pozytywną i pełną empatii atmosferę. Informujemy rodziców o postępach edukacyjnych dzieci w czasie konsultacji z wychowawcami grup, organizujemy zebrania, spotkania i konsultacje z psychologiem. W przedszkolu działa Rodzicielska Grupa Teatralna, która przygotowuje przedstawienia dla dzieci. Rodzice uczestniczą w zajęciach otwartych, a czasami także sami prowadzą zajęcia z dziećmi, jako eksperci w swojej dziedzinie. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i zapewniamy, że wszystkie kreatywne pomysły dorosłych są przez nas rozpatrywane. Chcemy współpracować z tymi, którzy najlepiej znają swoje dzieci, bo to właśnie dzięki temu otrzymujemy cenne wskazówki, które są dla nas drogowskazem do oferowania indywidualnej ścieżki rozwoju wszystkim podopiecznym.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Gen. Tadeusza Pełczyńskiego 28B, 01-471 Warszawa