west

Prywatne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Stowarzyszenie na rzecz osób z autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim działa na rzecz wsparcia i pomocy osobom z autyzmem oraz ich rodzinom. Organizacja ta prowadzi szereg placówek edukacyjnych i terapeutycznych, które oferują specjalistyczną opiekę i wsparcie dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Wśród placówek prowadzonych przez stowarzyszenie znajdują się: Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Autyzmem, Szkoła Podstawowa "Sowa", Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (OREW) dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy. Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Autyzmem mieści się przy ulicy Małyszyńskiej 8 w Gorzowie Wielkopolskim. Placówka ta oferuje specjalistyczne zajęcia edukacyjne i terapeutyczne, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Celem przedszkola jest wspieranie rozwoju dzieci z autyzmem poprzez różnorodne formy terapii, takie jak terapia behawioralna, terapia zajęciowa, logopedia oraz integracja sensoryczna. Szkoła Podstawowa "Sowa" znajduje się przy ulicy Młyńskiej 4 w Gorzowie Wielkopolskim. Szkoła ta oferuje edukację na poziomie podstawowym dla dzieci z autyzmem. Program nauczania jest dostosowany do potrzeb uczniów z autyzmem, a zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Szkoła stawia na indywidualne podejście do każdego ucznia, co pozwala na efektywne wspieranie ich rozwoju edukacyjnego i społecznego. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (OREW) dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem mieści się przy ulicy Walczaka 42 w Gorzowie Wielkopolskim. Ośrodek ten oferuje kompleksową opiekę rehabilitacyjną, edukacyjną i wychowawczą dla dzieci i młodzieży z autyzmem. W ramach OREW prowadzone są różnorodne formy terapii, takie jak fizjoterapia, terapia zajęciowa, logopedia, terapia behawioralna oraz integracja sensoryczna. Celem ośrodka jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży z autyzmem oraz przygotowanie ich do samodzielnego życia. Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy znajduje się również przy ulicy Małyszyńskiej 8 w Gorzowie Wielkopolskim. Szkoła ta oferuje edukację i przygotowanie do pracy dla młodzieży z autyzmem. Program nauczania obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, które mają na celu przygotowanie uczniów do samodzielnego funkcjonowania w dorosłym życiu. Szkoła stawia na rozwijanie umiejętności praktycznych, społecznych i zawodowych, co pozwala uczniom na zdobycie niezbędnych kompetencji do podjęcia pracy zawodowej. Stowarzyszenie na rzecz osób z autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim działa na rzecz poprawy jakości życia osób z autyzmem oraz ich rodzin. Organizacja ta prowadzi również różnorodne projekty i inicjatywy mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz wsparcie osób z autyzmem w różnych aspektach życia. Stowarzyszenie angażuje się w działania na rzecz integracji społecznej osób z autyzmem oraz wspiera ich rozwój edukacyjny, zawodowy i społeczny.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Armii Polskiej 31, 66-400 Gorzów wielkopolski