west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Niepubliczne Tęcza Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Katowicach to placówka edukacyjna zlokalizowana przy ulicy Warzywnej 26A. Przedszkole to jest prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame, które jest międzynarodową wspólnotą zakonną założoną w 1833 roku przez błogosławioną Matkę Teresę Gerhardinger. Misją zgromadzenia jest szerzenie edukacji i wychowania w duchu chrześcijańskim, a także wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży. Przedszkole Tęcza oferuje bogaty program edukacyjny, który obejmuje zarówno zajęcia dydaktyczne, jak i wychowawcze. Program ten jest dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, a jego celem jest wszechstronny rozwój dziecka. W ramach zajęć dydaktycznych dzieci uczą się podstawowych umiejętności, takich jak czytanie, pisanie i liczenie, a także rozwijają swoje zdolności manualne, artystyczne i muzyczne. Przedszkole organizuje również liczne wycieczki, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi, które mają na celu poszerzenie horyzontów dzieci i rozwijanie ich zainteresowań. Wychowanie w Przedszkolu Tęcza opiera się na wartościach chrześcijańskich, takich jak miłość, szacunek, uczciwość i odpowiedzialność. Siostry zakonne, które prowadzą przedszkole, dbają o to, aby każde dziecko czuło się akceptowane i kochane. Przedszkole stawia również duży nacisk na współpracę z rodzicami, którzy są aktywnie zaangażowani w życie placówki. Rodzice mają możliwość uczestniczenia w różnych wydarzeniach organizowanych przez przedszkole, takich jak festyny, pikniki, jasełka czy spotkania integracyjne. Przedszkole Niepubliczne Tęcza posiada nowoczesne i dobrze wyposażone sale dydaktyczne, które są dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Placówka dysponuje również dużym ogrodem, w którym dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem przedszkola, dlatego też teren placówki jest ogrodzony i monitorowany. Przedszkole Tęcza jest miejscem, w którym dzieci mogą rozwijać swoje talenty i pasje, a także nawiązywać pierwsze przyjaźnie. Dzięki zaangażowaniu sióstr zakonnych oraz wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, przedszkole zapewnia dzieciom opiekę na najwyższym poziomie. Placówka cieszy się dobrą opinią wśród rodziców i jest chętnie wybierana przez mieszkańców Katowic i okolic.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Warzywna 26A, 40-545 Katowice