west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Uniwersytetu Łódzkiego powstało dzięki inicjatywie Władz uczelni, które wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników i studentów, powołały do życia placówkę przeznaczoną dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzięki pracy wielu osób zaangażowanych w powstanie placówki edukacyjnej dla najmłodszych członków uniwersyteckiej społeczności, zorganizowano miejsce niezwykłe – pełne estetyki, światła, koloru, emanujące przyjazną atmosferą i ciepłem, lubiane przez dzieci. Dopełnienie pogodnego wnętrza Przedszkola stanowi ciekawie zaaranżowany ogródek przedszkolny, wyposażony w różnorodny i wielofunkcyjny sprzęt do zabaw na powietrzu. W Przedszkolu UŁ funkcjonuje pięć zróżnicowanych wiekowo grup dziecięcych przeznaczonych dla dzieci od 3. do 7. roku życia. Praca opiekuńczo-wychowawcza i dydaktyczna z dziećmi prowadzona jest w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz wybrane przez nauczycieli programy wychowania przedszkolnego. W pracy z dziećmi wykorzystujemy system pedagogiczny Marii Montessori (1870-1952). Sale przedszkolne zaaranżowano zgodnie z wytycznymi tego systemu, dzieląc je na poszczególne działy (kąciki): 1. Ćwiczenia praktycznego życia; 2. Kształcenie zmysłów; 3. Wychowanie dla kultury życia; 4. Edukacja matematyczna; 5. Edukacja językowa; 6. Wychowanie religijne. Przywiązujemy dużą wagę do ładu, porządku i estetyki wokół dzieci, zarówno w salach przedszkolnych, jak i w innych pomieszczeniach Przedszkola. Staramy się, aby pomoce dydaktyczne (materiał rozwojowy), będące dla dzieci w bezpośrednim dostępie były uporządkowane i kompletne. W realizacji tego zadania pomagają nam dzieci, doskonale orientujące się i znające „przygotowane otoczenie”. Dla dziecka porządek jest tym, czym dla nas jest ziemia pod nogami, na której stoimy, czym dla ryby jest woda, w której pływa. We wczesnym dzieciństwie umysł człowieka czerpie ze swojego otoczenia elementy orientacji, których potrzebuje do swoich późniejszych zdobyczy. W Przedszkolu UŁ funkcjonuje pięć zróżnicowanych wiekowo grup dziecięcych przeznaczonych dla dzieci od 3. do 7. roku życia. Praca opiekuńczo-wychowawcza i dydaktyczna z dziećmi prowadzona jest w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz wybrane przez nauczycieli programy wychowania przedszkolnego. W pracy z dziećmi wykorzystujemy system pedagogiczny Marii Montessori (1870-1952). Sale przedszkolne zaaranżowano zgodnie z wytycznymi tego systemu, dzieląc je na poszczególne działy (kąciki): 1. Ćwiczenia praktycznego życia; 2. Kształcenie zmysłów; 3. Wychowanie dla kultury życia; 4. Edukacja matematyczna; 5. Edukacja językowa; 6. Wychowanie religijne. Przywiązujemy dużą wagę do ładu, porządku i estetyki wokół dzieci, zarówno w salach przedszkolnych, jak i w innych pomieszczeniach Przedszkola. Staramy się, aby pomoce dydaktyczne (materiał rozwojowy), będące dla dzieci w bezpośrednim dostępie były uporządkowane i kompletne. W realizacji tego zadania pomagają nam dzieci, doskonale orientujące się i znające „przygotowane otoczenie”. Dla dziecka porządek jest tym, czym dla nas jest ziemia pod nogami, na której stoimy, czym dla ryby jest woda, w której pływa. We wczesnym dzieciństwie umysł człowieka czerpie ze swojego otoczenia elementy orientacji, których potrzebuje do swoich późniejszych zdobyczy. Podczas wszystkich rodzajów aktywności dziecięcej, a zwłaszcza podczas zabawy swobodnej nauczyciele pomagają dzieciom: – w przestrzeganiu ustalonych zasad i reguł, – w używaniu form grzecznościowych, – w uczeniu się sposobu odnoszenia do innych, – we współpracy z dziećmi, nauczycielami i innymi dorosłymi, – w negocjowaniu, – w uczeniu się ustępowania na rzecz innych. Podczas posiłków nauczyciele pomagają dzieciom osiągać samodzielność poprzez: – nakrywanie do stołu (rozkładanie talerzy, kubków, sztućców, itp.), – przygotowanie kanapek i nałożenie na talerzyk, – nalewanie napojów, – odnoszenie naczyń po skończonym posiłku na umówione miejsce, – próby wycierania stolików. Przedszkole Uniwersytetu Łódzkiego powstało dzięki inicjatywie Władz uczelni, które wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników i studentów, powołały do życia placówkę przeznaczoną dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzięki pracy wielu osób zaangażowanych w powstanie placówki edukacyjnej dla najmłodszych członków uniwersyteckiej społeczności, zorganizowano miejsce niezwykłe – pełne estetyki, światła, koloru, emanujące przyjazną atmosferą i ciepłem, lubiane przez dzieci. Dopełnienie pogodnego wnętrza Przedszkola stanowi ciekawie zaaranżowany ogródek przedszkolny, wyposażony w różnorodny i wielofunkcyjny sprzęt do zabaw na powietrzu.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Strajku Łódzkich Studentów 1981 r. 13, 91-001 Łódź