west

Montessori
star   5.0(1 opinia)

Informacje na temat placówki

Przystań Odkrywców to niepubliczne polsko-angielskie przedszkole i żłobek Montessori w Poznaniu. Placówka ta oferuje unikalne podejście do edukacji, które opiera się na filozofii Marii Montessori. Dzieci uczęszczające do Przystani Odkrywców są zachęcane do samodzielnego odkrywania świata, co pozwala im rozwijać zaradność, ciekawość i chęć uczestnictwa w różnorodnych zabawach. W Przystani dzieci wyruszają na wyprawy pełne barw, zapachów, dźwięków i odczuć, poznając nieznane lądy i ich fascynujących mieszkańców. Placówka zapewnia bezpieczne środowisko, w którym dzieci mogą zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne do dalszej edukacji. Pedagogika Montessori, stosowana w Przystani Odkrywców, kładzie nacisk na naukę przez działanie, obserwację, koncentrację, troskę o przestrzeganie reguł, empatię, samodzielność, szacunek do pracy, pozytywne motywowanie oraz rozwój społeczny. Dzieci są aktywne, a nauczyciele pełnią rolę obserwatorów, śledząc postępy swoich podopiecznych. Dzięki temu dzieci uczą się wytrwałości, samodzielności i wzajemnej pomocy. Przystań Odkrywców to miejsce, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania i możliwości w indywidualnym tempie. Placówka promuje postawę wzajemnej pomocy i empatii, uwrażliwiając dzieci na uczucia i nastroje innych. Dzięki temu dzieci uczą się nie tylko wiedzy akademickiej, ale także umiejętności społecznych, które są niezbędne w dalszym życiu. W Przystani Odkrywców dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach dodatkowych, które wspierają ich rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny. Placówka oferuje także zdrowe żywienie, dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Wszystko to sprawia, że Przystań Odkrywców jest miejscem, gdzie dzieci mogą rozwijać się w harmonijny i zrównoważony sposób, przygotowując się do dalszych etapów edukacji i życia.

Galeria zdjęć (19)

Czystość

Jedzenie

starstarstarstarstar

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place