west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

FIKU MIKU to miejsce, w którym Twoje dziecko poczuje przytulność domu. W naszym prywatnym żłobku i przedszkolu, dbamy o przyjazną dla dzieci atmosferę, pozwalającą na ich bezstresowy rozwój. Prywatny żłobek i przedszkole FikuMiku jest realizacją marzenia założycielki, która zafascynowana „małymi ludźmi” myślała o stworzeniu miejsca, gdzie dziecko, jego rozwój i bezpieczeństwo, jest priorytetem każdego działania. Dzięki wsparciu udzielonemu ze środków unijnych, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, placówka dysponuje pięknymi, przestronnymi, jasnymi salami wyposażonymi w atestowane mebelki, urządzenia oraz nowe kolorowe zabawki i różnego rodzaju pomoce edukacyjne. Każda z sal ma swoje zaplecze sanitarne – przystosowane dla malutkich dzieci umywalki i ubikacje, miejsce na nocniki oraz przewijaki. Sale, w których przebywają dzieci, są wyposażone w atestowane oczyszczacze powietrza, które neutralizują wirusy i bakterie, a także eliminują alergeny. W szatni każde dziecko ma swoją oznaczoną kolorowym znaczkiem szafeczkę oraz miejsce przeznaczone na przechowywanie wózków lub fotelików samochodowych. Do dyspozycji dzieci ze żłobka jest 7-arowy, nowocześnie wyposażony plac zabaw (urządzenia atestowane dla dzieci od 6 miesiąca życia) z nawierzchnią bezpieczną, absorbującą upadek Euroflex. Dla dzieci uczęszczających do przedszkola placówka posiada również osobny plac zabaw. Budynek żłobka zlokalizowany jest w środku osiedla, z dala od ruchliwych ulic, a plac zabaw jest wręcz „ukryty” i osłonięty przed wiatrem. Dla wygody rodziców udostępniany jest własny parking. Prywatny żłobek i przedszkole FikuMiku to świetnie zlokalizowana placówka w centrum Ruczaju, oddalona od ruchliwych ulic, w budynku powstałym z myślą o bezpieczeństwie dzieci, z własnym placem zabaw. Placówka oferuje opiekę nad dziećmi w dogodnych porach i zapewnia profesjonalną opiekę sprawowaną przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem w pracy z najmłodszymi. Pierwsze gry i zabawy z klockami rozpoczynają się od eksperymentowania (rzucania, toczenia, dotykania), potem są one wykorzystywane do budowy, a następnie służą jako materiał do stworzenia gier fabularnych. Konstruowanie to najważniejszy rodzaj działalności w wieku szkolnym i przedszkolnym. Ważne jest, żeby zabawki do konstruowania dawały możliwość maksymalnego wyrażenia swojej wyobraźni oraz zachęcały do badania, eksperymentowania i poznawania. Duża ilość różnokolorowych elementów pobudza do odtwarzania różnego rodzaju ról społecznych i sytuacji, przy zabawie w grupie, jak i w pojedynkę. Pomysł założenia Przedszkola Fiku Miku zrodził się z chęci stworzenia miejsca, które będzie łączyć najwyższą jakość edukacji oraz pomoc w wychowywaniu dzieci w wieku przedszkolnym. Placówka pragnie, by każde dziecko traktowane było zarówno indywidualnie zgodnie z jego potrzebami poprzez kształtowanie jego umysłu i serca, tak aby stało się ono dobrym i twórczym człowiekiem, jak i integrowało się w grupie w atmosferze przyjaźni i poczuciu sprawiedliwości. Prowadzone przez placówkę przedszkole jest kameralne, domowe, co zapewnia możliwość poznania wszystkich przedszkolaków. Placówka posiada profesjonalną kadrę pedagogiczną, która zapewnia opiekę, wychowanie, a także edukację dla dzieci.

Udogodnienia w placówce

audiotrack
outlined_flag

Przykładowy plan dnia

06:30 - 08:00
Zabawy dowolne wg zainteresowań (zabawy manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne)
08:00 - 08:30
Zestaw ćwiczeń porannych, czynności higieniczno-porządkowe
08:30 - 09:00
I śniadanie
09:00 - 10:00
Zajęcia dydaktyczne realizowane wg programu wychowania przedszkolnego
10:00 - 10:15
Czynności higieniczno-porządkowe
10:15 - 10:45
II śniadanie
10:45 - 12:00
Zabawa w ogrodzie i na placu zabaw
12:00 - 12:15
Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne i porządkowe
12:15 - 12:45
Obiad
12:45 - 14:00
Odpoczynek – drzemka, bajkoterapia, ćwiczenia relaksacyjne, zabawy tematyczne wg zainteresowań
14:00 - 14:30
Podnoszenie dzieci ze snu, toaleta
14:30 - 15:00
Podwieczorek
15:00 - 17:30
Zabawy w kącikach zainteresowań, wyjście do ogrodu, zabawy dowolne, porządkowanie zabawek, Odbieranie dzieci z przedszkola, kontakt indywidualny z rodzicem.

public
realizacja podstawy programowej rekomendowanej przez Kuratorium Oświaty

Placówka obecnie prowadzi rekrutację

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place