west

Prywatne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole „Samodzielny Maluch” istnieje od 2011 roku. Jest to placówka o profilu językowo-artystycznym, realizująca program dydaktyczno-wychowawczy oparty na założeniach pedagogiki Marii Montessori. Celem przedszkola jest wszechstronny rozwój dziecka, z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb. Praca w przedszkolu odbywa się zgodnie z ideą Marii Montessori: „Pomóż mi zrobić to samemu”. Placówka znajduje się w domu z ogrodem w cichej, zielonej okolicy na obrzeżach Śródmieścia Krakowa, w pobliżu Parku Wodnego. Położona jest przy spokojnej ulicy zamkniętej bramą wjazdową. W przedszkolu funkcjonują dwie grupy: Koralowa (15 dzieci) oraz Bursztynowa (14 dzieci). Nad ich rozwojem czuwają łącznie 4 nauczycielki, po dwie w każdej z grup. Przedszkole oferuje małe grupy do 15 dzieci, sale w pełni wyposażone w materiały Montessori, zieloną lokalizację wśród domków jednorodzinnych, sale wyposażone w oczyszczacze powietrza oraz bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Wszyscy nauczyciele posiadają pełne (magisterskie) wykształcenie pedagogiczne oraz są przygotowani do pracy metodą Montessori. Kadra przedszkola obejmuje również nauczycieli z wykształceniem artystycznym i polonistycznym, a także stałą opiekę oligofrenopedagoga, logopedy i psychologa. Dyrektorem przedszkola jest Bożena Lipnicka, która jest magistrem ekonomii i pedagogiem. Jej zafascynowanie pedagogiką Montessori trwa już 12 lat. Metodę kształcenia opracowaną przez Marię Montessori stosowała od 2000 roku w rozwoju swojego syna. Współpraca z Integracyjnym Przedszkolem Montessori w Krakowie pozwoliła jej na poszerzenie wiedzy o pedagogice Montessori i zdobycie praktycznego doświadczenia. W latach 2003 i 2004 wzięła udział w spotkaniach szkoleniowych z metody Marii Montessori dla rodziców. Obecnie realizuje swoje marzenie, otwierając Przedszkole Montessori Samodzielny Maluch. Wsparcie merytoryczne i konsultacje dla placówki zapewnia Elżbieta Zabiegaj, nauczyciel przedszkola, pedagog Montessori (dyplom AMI – Monachium) i oligofrenopedagog. Jest dyrektorem Przedszkola Integracyjnego Montessori w Krakowie oraz Towarzystwa Krakowskiego Ośrodka Rehabilitacji Wieku Rozwojowego. Inicjatorka wielu przedsięwzięć z zakresu pedagogiki Montessori i pedagogiki leczniczej Montessori w kraju i za granicą, należy do międzynarodowego zespołu trenerów pedagogiki leczniczej Montessori, powołanego przez prof. Theodora Hellbruegge w Monachium. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Montessori, Montessori - Europe oraz Associatione Montessori Internationale.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Aliny 9, 31-417 Kraków