west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Prywatne Przedszkole Językowe - Terapeutyczne Tęczowa Kraina w Lęborku to placówka oferująca szeroki zakres usług edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci. Przedszkole prowadzi nabór na rok 2022/2023, oferując bezpłatne terapie i pobyt dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które płacą jedynie za posiłki. Placówka posiada oddziały przy ulicy Tczewskiej, Śląskiej oraz na Osiedlu Leśnym, wszystkie z dużymi ogrodami i placami zabaw. Przedszkole zapewnia opiekę również w czasie wakacji. Przedszkole oferuje szeroki wachlarz terapii dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, w tym integrację sensoryczną, terapię logopedyczną, zajęcia z oligofrenopedagogiem, pedagogiem, psychologiem, terapię słuchową Tomatisa, terapię Snoezelen, terapię NeuroTaktylną, logorytmikę, dogoterapię, hipoterapię, sensoplastykę, zajęcia metodą Weroniki Sherborne, trening umiejętności społecznych, grupę wsparcia dla rodziców, zajęcia metodą Krakowską i Knillów. Zajęcia prowadzone są także przy pomocy tablic interaktywnych, robotów edukacyjnych i tablic samokopiujących. Przedszkole oferuje również bogaty program zajęć dodatkowych, w tym język angielski pięć razy w tygodniu, język włoski raz w tygodniu, logopedię, rytmikę, sensoplastykę, logorytmikę, zajęcia z psychologiem, terapię Tomatis, dogoterapię, robotykę, zajęcia teatralne, bajkoterapię, zajęcia z klaunem, kształtowanie poszanowania dla przyrody, religię, metodę N.CH. Knillów, metodę Dobrego Startu, terapię motoryki małej i dużej, edukację i rehabilitację dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, metodę globalnego czytania, integrację sensoryczną, terapię Snoezelen i terapię NeuroTaktylną. Przedszkole zapewnia wykwalifikowaną kadrę z kilkoma specjalnościami, małe grupy, intensywną naukę języków obcych, zajęcia z pedagogiem, logopedą i psychologami. Kadra pedagogiczna to zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Placówka posiada bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych, zapewniając wszechstronny rozwój dziecka oraz odkrywanie zainteresowań i talentów podopiecznych. Ogromną uwagę przywiązuje do zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przedszkole uczestniczyło w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Placówka została objęta badaniem podczas ewaluacji zewnętrznej przez wizytatorów z Kuratorium Oświaty w Gdańsku, uzyskując wysoki stopień wypełniania wymagań. Przedszkole zapewnia bezpłatne zajęcia w Sali Doświadczania Świata oraz liczne zajęcia zarówno dla dzieci zdrowych, jak i dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przedszkole funduje paczki świąteczne i prezenty urodzinowe dla każdego przedszkolaka oraz intensywną naukę języków obcych, w tym angielskiego i hiszpańskiego, prowadzoną przez wolontariuszy z Włoch i Francji.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Śląska 1B, 84-351 Lębork