west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Villa Montessori powstała w 2009 roku jako pierwsze w Polsce przedszkole oferujące autentyczną metodę Montessori według standardów Association Montessori International (AMI). Placówka ta kultywuje u dzieci umiejętność swobodnego wyboru, utrzymywania skupionej i skoncentrowanej uwagi, jasnego i konstruktywnego myślenia oraz wyrażania siebie poprzez język i sztukę. Programy edukacyjne obejmują praktyczne życie, rozwój sensoryczny, język, matematykę oraz edukację kulturową. Villa Montessori oferuje różnorodne programy dla dzieci w różnym wieku, w tym NIDO (żłobek) dla dzieci w wieku 0-3 lat, CASA (przedszkole) dla dzieci w wieku 3-6 lat, szkołę podstawową dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz program ERDKINDER dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Placówka oferuje również wsparcie dla rodziców poprzez warsztaty tematyczne. Proces rekrutacji obejmuje napisanie wiadomości lub telefon, wypełnienie formularza online, indywidualną rozmowę oraz finalizację formalności. Villa Montessori jest miejscem, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności w atmosferze szacunku i dostrojenia się do ich możliwości, co jest zgodne z filozofią Marii Montessori. Placówka ta jest dumna z kontynuowania dziedzictwa Marii Montessori i jej naukowej metody poznania dziecka, która jest uniwersalna i skuteczna niezależnie od miejsca zamieszkania, kraju pochodzenia, języka czy daty urodzenia.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Rycerska 8, 60-334 Poznań