west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Zielony Latawiec to wyjątkowe miejsce, które od ponad 16 lat oferuje wsparcie edukacyjne i terapeutyczne dla dzieci w Warszawie. Placówka ta wyróżnia się kameralnymi grupami, które pozwalają na indywidualne podejście do każdego dziecka, co sprzyja ich lepszemu rozwojowi. Codziennie w każdej z grup odbywa się praca własna, prowadzona zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori. Przedszkole oferuje również autorski program nauczania oraz wsparcie specjalistów, takich jak neurologopeda, logopeda, fizjoterapeuta, psycholog, pedagog specjalny i terapeuta SI, którzy są w stałym kontakcie z rodzicami. Przedszkole Zielony Latawiec organizuje wiele ciekawych zajęć dodatkowych, takich jak logorytmika, zajęcia muzyczne "Od ucha do ucha", Gordonki, język angielski, zajęcia kulinarne, dogoterapia, zajęcia ze zwierzętami, "Zaczarowany Kufer", warsztaty węchu i smaku. W ramach zajęć dodatkowo płatnych, od lat proponowane są taniec towarzyski, zabawy lego czy judo. Oferta może się różnić w poszczególnych placówkach. Dzieci mają również możliwość uczestniczenia w wycieczkach za miasto, do ZOO, teatrów, na wystawy, do lasu, a nawet do kina czy na lotnisko. Przedszkole zaprasza także ciekawych gości, takich jak ratownicy medyczni, strażacy, policjanci, którzy opowiadają o swojej pracy. Raz w roku, każda z placówek organizuje wielki piknik rodzinny, na którym rodziny mogą się bliżej poznać i wspaniale bawić. Przedszkole Zielony Latawiec oferuje również wsparcie dla rodziców poprzez organizowanie cyklicznych spotkań Grupy Wsparcia Rodziców. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem i są prowadzone przez specjalistów, takich jak pedagog specjalny i terapeuta rodzinny. Dzięki temu rodzice mogą uzyskać wsparcie w wychowywaniu i opiece nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Rekrutacja do przedszkola odbywa się w czterech krokach. Pierwszym krokiem jest wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszenia. Następnie rodzice są zapraszani na spotkanie z Koordynatorem placówki, podczas którego poznają placówkę, plan dnia oraz ofertę edukacyjną i terapeutyczną. Kolejnym krokiem jest spotkanie dziecka z nauczycielem lub koordynatorem, aby zapewnić dziecku optymalną opiekę i wsparcie. Ostatnim krokiem jest adaptacja dziecka, która trwa zazwyczaj dwie, trzy godziny dziennie i jest dostosowana do indywidualnych potrzeb dziecka. Przedszkole Zielony Latawiec współpracuje z wieloma partnerami, co pozwala na ciągłe doskonalenie oferty edukacyjnej i terapeutycznej. Placówka cieszy się dużym zaufaniem rodziców i jest miejscem, gdzie każde dziecko czuje się ważne, potrzebne i akceptowane.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Xawerego Dunikowskiego 9, 02-781 Warszawa