west

star   4.4(6 opinii)

Informacje na temat placówki

O nas

Znamy dzieci od podszewki - jesteśmy zespołem osób, które od pięciu lat prowadzą zajęcia dodatkowe, imprezy i warsztaty dla najmłodszych - dlatego wiemy, jak ważne jest zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa i przyjaznego środowiska.

Z naszymi podopiecznymi działamy w duchu rodzicielstwa bliskości oraz porozumienia bez przemocy (NVC), stawiając na pierwszym miejscu indywidualne potrzeby dzieci. Zawsze znajdziemy dla nich czas - wiemy, że nawet najzwyklejsze przytulenie czy chwilowe pobujanie jest dla maluszka niezwykle ważne.

Żłobek prowadzimy w zgodzie z filozofią planu Daltońskiego - tak, żeby edukacja była dla dzieci spokojna, pozbawiona rywalizacji i zindywidualizowana, a wspierała współpracę oraz uczyła je budowania relacji z rówieśnikami.

W naszym żłobku ograniczamy zajęcia dodatkowe - uważamy, że przyjdzie na nie czas w dalszej edukacji - jednak nie rezygnujemy z organizowania ciekawych atrakcji, takich jak doświadczenia z okazji dnia czekolady!

Z bardziej regularnych "zajęć dodatkowych" oferujemy:

- zajęcia sensoryczne - pełne tego, co najmłodsi lubią najbardziej, czyli brudzenia się;

- zajęcia muzyczne - bo przecież każde dziecko uwielbia tworzyć muzykę;

- zabawy po angielsku - aby naturalnie wplatać obce słówka do słownika malucha tak, żeby nawet nie zauważył, że się uczy;

- mnóstwo zajęć artystycznych - możemy je skrótowo określić jako "zabawę sztuką", po prostu, aby maluchy mogły wyrazić wszystko, co czują;

- zajęcia ogólnorozwojowe i ruchowe - wspierane przez trenerów z Akademii Piłkarskiej Pro.Pozycja zajęcia pozbawione są rywalizacji i zapewniają mnóstwo zdrowej zabawy;

- doświadczenia i eksperymenty! - kto nie lubi przeprowadzać doświadczeń?

Co jakiś czas wpadną do nas także najróżniejsi przedstawiciele świata fauny (razem ze swoimi opiekunami!) - począwszy od mięciutkich alpak, przez dobrze nam znane psy, po przedstawicieli gromady płazów!

Adaptacja

Oferujemy bezpłatną pięciodniową adaptację, podczas której maluch w pierwszych dniach przebywa u nas z opiekunem, żeby stopniowo, na coraz dłużej zostawać samemu :)

W Rozkminkach wiemy, jak ważny jest poprawnie przeprowadzony proces adaptacji, dlatego tempo dla każdego z dzieci ustalane jest samodzielnie.

Galeria zdjęć (16)

Logopedia

Przykładowy plan dnia

Swobodne zabawy dzieci
Rodzice przyprowadzają dzieci do żłobka. Dzieci mają czas na swobodne zabawy pod okiem opiekunów.
Śniadanie
Wspólnie jemy śniadanie
Zabawy w kręgu
Zajęcia w kręgu, projekty edukacyjne, praca z pomocami, zajęcia ruchowe, ogólnorozwojowe, muzyczne, artystyczne, sensoryczne.
Zabawy na dworze
Zarówno latem jak i zimą, gdy pogoda dopisuje, bawimy się na świeżym powietrzu. Wychodzimy na plac zabaw lub na spacer.
Obiad I danie
Jemy zupę, a potem przygotowujemy się do poobiedniego odpoczynku.
Odpoczynek
Poobiednia drzemka i odpoczynek
Obiad – II danie
Wspólnie jemy drugie danie
Zabawy i zajęcia
Czekając na rodziców dzieci angażowane są w różne zabawy, czytanie książeczek, aktywności muzyczno – ruchowe i artystyczne.

smart_toy
Zajęcia sensoryczne
Brudzenie, dotykanie, różne faktury i desenie, wszelakie ciecze i świetna zabawa! To ulubiona forma zabawy dzieci i najlepszy sposób na doświadczanie, próbowanie i powód do przebierania
directions_run
Zajęcia ogólnorozwojowe i ruchowe
Wspierają nas w tym trenerzy z Akademii Piłkarskiej Pro.Pozycja – świetni specjaliści od sportu i szeroko pojętego ruchu. Dzieci uwielbiają ich zajęcia za swobodną atmosferę pozbawioną rywalizacji, zabawę na wesoło, wyzwania, skoki, biegi i wspinaczki.
local_florist
Zajęcia umuzykalniające
Śpiewamy, gramy na instrumentach, tańczymy, uczymy się piosenek, tworzymy artystyczno-muzyczne kompozycje. Na dywanie, przed drzemką i po, kiedy chcemy!
Zajęcia artystyczne
Bardzo ważnym dla nas jest, aby dzieci mogły wyrażać się poprzez sztukę. Dajemy im tę możliwość na wiele sposobów: malujemy (na płasko, na folii, watą i na wacie, przedmioty, przedmiotami, pędzlami, lodem, przyborami służącymi do czegoś zupełnie innego), rysujemy, lepimy, wydzieramy, wycinamy – bawimy się sztuką.
bedroom_baby
Zabawa po angielsku
Maluszki w wieku żłobkowym nowe słowa chłoną jak gąbka, dlatego czasami bawimy się po angielsku. Kolory, pory roku, najbliższe dziecku słowa (np. mama, tata, auto, kot) – przemycamy podczas zabawy tak, że dzieci nie czują, że się uczą.
Zajęcia ze zwierzętami
Raz na pewien czas zapraszamy do naszego żłobka futrzastych przyjaciół: alpaki, koty, psy. Czasem także zwierzęta nieco mniej futrzaste: gady i płazy. Jednakże za każdym razem, bez względu na to kto ze świata fauny jest naszym gościem, emocje i wrażenia sięgają zenitu!
Badania, doświadczenia, eksperymenty
Często przy okazji, w trakcie prostych czynności lub zainspirowani pytaniami dzieci wplatamy ciekawe doświadczenia pozwalające dzieciom w ciekawy sposób zrozumieć otaczający je świat. Jeszcze nie wymyśliliśmy jak zbadać czy pingwiny mają kolana, ale może w dalszej przyszłości zaprosimy przedstawiciela tego gatunku (oczywiście z opiekunem) i sami sprawdzimy.

Placówka obecnie prowadzi rekrutację

Opinie i ocena rodziców

star
4.4
star
4.4

Czystość

Jedzenie

starstarstarstarstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place