west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie koło Strzelina to organizacja, która od wielu lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie prowadzi szeroką działalność, obejmującą edukację, rehabilitację, terapię oraz aktywizację zawodową osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. W ramach Stowarzyszenia funkcjonuje nowoczesne Centrum Medyczne, które oferuje szereg podstawowych oraz wysoce specjalistycznych konsultacji i zabiegów medycznych oraz rehabilitacyjnych. Placówka ta jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny i zatrudnia wykwalifikowany personel, co pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Stowarzyszenie prowadzi również Ośrodek Szkolenia Kadr Medycznych, który oferuje specjalizacje, szkolenia, staże, kursy oraz konferencje dla pracowników służby zdrowia. Dzięki temu możliwe jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz zdobywanie nowych umiejętności przez personel medyczny. W ramach Stowarzyszenia działa także Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi, które zapewnia opiekę i edukację dzieciom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Przedszkole to oferuje również zajęcia terapeutyczne, które wspierają rozwój dzieci i pomagają im w pokonywaniu trudności. Stowarzyszenie Świętego Celestyna prowadzi także szkoły, które oferują edukację na różnych poziomach, dostosowaną do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. W ramach Stowarzyszenia działa również Społeczne Ognisko Muzyczne, które oferuje zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży. Ognisko to jest miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą rozwijać swoje talenty muzyczne i zdobywać nowe umiejętności. Kolejną inicjatywą Stowarzyszenia jest Teatr Tańca, w którym artystami są osoby niepełnosprawne. Teatr ten daje możliwość wyrażania siebie poprzez taniec i sztukę, a także integracji z innymi osobami. Stowarzyszenie prowadzi również Zakład Aktywności Zawodowej, który oferuje pracę osobom z niepełnosprawnościami, pomagając im w zdobywaniu doświadczenia zawodowego i integracji społecznej. W ramach Stowarzyszenia działa także Warsztat Terapii Zajęciowej, który oferuje różnorodne zajęcia terapeutyczne dla osób z niepełnosprawnościami. Warsztat ten jest miejscem, gdzie uczestnicy mogą rozwijać swoje umiejętności manualne i artystyczne, a także nawiązywać kontakty z innymi osobami. Stowarzyszenie prowadzi również Ośrodek Hipoterapii oraz Szkółkę Jeździecką, które oferują terapię z udziałem koni oraz naukę jazdy konnej. Hipoterapia jest skuteczną formą terapii dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, która wspiera rozwój fizyczny i emocjonalny. Oprócz hipoterapii, Stowarzyszenie oferuje również dogoterapię, czyli terapię z udziałem psów. Dogoterapia jest formą terapii, która wspiera rozwój emocjonalny i społeczny osób z niepełnosprawnościami. Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie to miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na wsparcie, opiekę oraz możliwość rozwoju i integracji społecznej.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Mikoszów