west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Dzieciaki.pl powstało z pasji i chęci utworzenia miejsca przyjaznego dzieciom i rodzicom. Kameralny charakter placówki sprawia, że każde dziecko może liczyć na indywidualne podejście, co jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego w wieku przedszkolnym. Dzieci w przedszkolu zawsze są otoczone uśmiechniętym, życzliwym i empatycznym gronem pedagogicznym, osobami, które potrafią nie tylko uczyć i wychowywać, ale także czuć, współczuć i rozumieć ich potrzeby. Nasze przedszkole mieści się w budynku przy ul. Mariańskiej 25 w Lublinie. Zapewniamy opiekę, zabawę i edukację dla dzieci od 2,5 do 6 roku życia. Placówka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17:00. Realizujemy podstawę programową zgodnie z wytycznymi MEN. Nasz program realizowany jest w oparciu o kilka metod nauczania, m.in. metodę projektu badawczego według Lilian Katz, glottodydaktykę i edukację matematyczną. Dwujęzyczność naszego Przedszkola jest realizowana metodą immersji tzn. poprzez zanurzenie się w języku. W każdej grupie wiekowej prowadzone są codzienne zajęcia języka angielskiego. Dzieci śpiewają, recytują, rysują, tańczą i świetnie się bawią… nie wiedząc, jak wiele się uczą. W ramach czesnego oferujemy codzienny język angielski metodą „immersji” oraz zajęcia dydaktyczne w oparciu o podstawę programową MEN. Sale dydaktyczne w przedszkolu mają swój indywidualny charakter. Częścią wspólną każdej z nich jest podział przestrzeni na strefę zabawy oraz nauki. Zapewniamy zdrową kuchnię z możliwością zastosowania różnego rodzaju diet. Pomagamy rozwijać samodzielność u Dzieci. Naukę samodzielności można porównać do jazdy na rowerze – gdy nadejdzie stosowny czas, należy puścić kijek. Jeśli zrobimy to w odpowiednim momencie, jeśli pozwolimy dziecku na samodzielną jazdę, otworzymy przed nim szeroką i prostą drogę w dorosłość. Naszym celem jest pomoc Rodzicom w wychowaniu i opiece nad Dziećmi– nasze przedszkole jest otwarte dla nich tak samo jak dla ich dzieci. Oferujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, które są wliczone w czesne. W każdej grupie wiekowej prowadzone są codziennie zajęcia języka angielskiego. Kontakt z językiem angielskim również zapewniają wychowawcy poszczególnych grup stosując polecenia, zwroty itp. w języku angielskim. Zajęcia językowe połączone są z elementami muzycznymi (piosenki, rymowanki, wierszyki, gry słowne), plastycznymi, ruchowymi (taniec, pląsy, gry). Dzieci rozwijają poczucie własnego rytmu, kształtują słuch muzyczny oraz ćwiczą pamięć muzyczną. Dzięki zajęciom rytmiki dzieci mają kontakt z instrumentami, uczą się gry na instrumentach perkusyjnych. Dzieci rozwijają swoje zainteresowania, sprawność manualną, oraz wrażliwość plastyczną. „Patrzę na świat oczami ekologa” – badam, doświadczam, analizuję. Zajęcia przybliżają Dzieciom pojęcia ekologii, a także zagadnień związanych z ochroną środowiska oraz kształtowaniem zachowań nacechowanych troską o naturę. Taniec w przedszkolu to nie tylko ruch i muzyka. Zajęcia taneczne prowadzone z dziećmi w tym wieku mają pozytywny wpływ na wiele płaszczyzn rozwoju. Poprzez ćwiczenia ciała kształtuje się sylwetka oraz takie cechy jak gibkość, skoczność i co najważniejsze w tym wieku-koordynacja i poczucie własnego ciała. Sensoludki - zajęcia sensoryczne sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi. Ułożone w sposób by sprzyjać zdolności jednoczesnego spójnego używania rąk i oczu. Podczas zajęć Dzieci doskonalą kontrolę ruchów głowy i tułowia, wzmacniają prawidłowe napięcie mięśniowe. Przede wszystkim rozwijają swoje zmysły i odkrywają świat. Wierzymy, że komunikacja zarówno niewerbalna jak i werbalna wśród dzieci jest istotnym czynnikiem wpływającym na wyciągnięcie ich ze swojego zamkniętego świata. Teatr Małego Aktora - zajęcia teatralne wprowadzą Dzieci w świat sztuki. Teatr jest dla Dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć, a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Profesor Ciekawski – zajęcia matematyczne inspirowane różnorodnymi metodami, zachęcają Dzieci do poznawania i odkrywania świata „królowej nauk” na drodze bezpośrednich doświadczeń. Dzieci uczą się logicznego myślenia, skupienia i koncentracji uwagi, oraz pozytywnego nastawienia do działań związanych z matematyką. Rodzic może zlecić za dodatkową odpłatnością udział dziecka w zajęciach dodatkowych, które odbywają się w czasie godzin otwarcia przedszkola i nie kolidują z zajęciami dydaktycznymi. Prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę: Zajęcia taneczne pozwalają na zaznajomienie Dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce prezentowane są proste elementy tańca. Zajęcia wspierają zdolności, oraz zainteresowania Dzieci tańcem, ale również kształtują nawyk zdrowego stylu życia poprzez ruch. Zajęcia sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi Dziecka, kształtują pamięć, umiejętność abstrakcyjnego, oraz logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływają na rozwój intelektualny zwiększając aktywność umysłową, oraz rozbudzając twórcze zdolności. Zajęcia kreatywne z projektowania i konstruowania. Uczymy, budujemy, bawimy z wykorzystaniem uwielbianych przez Dzieci klocków Lego. Pobudzają one dziecięcą wyobraźnię, oraz uczą zgodnego współdziałania. Zajęcia ogólnorozwojowe, kształtujące zdolności koordynacyjne, zwinnościowe, oraz gibkościowe. Podczas zajęć Dzieci uczą się właściwych zasad zachowania się w grupie, postaw dyscypliny, a przede wszystkim bardzo dobrze się bawią. Wierzymy, że komunikacja zarówno niewerbalna jak i werbalna wśród dzieci jest istotnym czynnikiem wpływającym na wyciągnięcie ich ze swojego zamkniętego świata.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Mariańska 25, 20-142 Lublin