west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Jaśminowa Akademia to integracyjne przedszkole z elementami pedagogiki Marii Montessori, które realizuje edukacyjny program Montessori. Program ten pozwala dzieciom doświadczać radości z uczenia się, wspierając ich indywidualność i poczucie własnej wartości. Przedszkole realizuje wszystkie cele przewidziane w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, określone przez Ministerstwo Edukacji, poprzez działania w zakresie pięciu działów: życie codzienne, sensoryka, edukacja językowa, edukacja matematyczna oraz kultura. Proces nauczania w przedszkolu odbywa się poprzez swobodny i samorzutny wybór dokonywany przez dzieci codziennie w specjalnie przygotowanym otoczeniu, wyposażonym w materiał Montessori. Dzieci mają możliwość wsłuchiwać się w swoje własne, indywidualne potrzeby, dokonując wielu samodzielnych wyborów każdego dnia. Jednocześnie uczą się przestrzegania norm i zasad, które warunkują harmonijne działanie całej dziecięcej społeczności. Wychowanie w przedszkolu Jaśminowa Akademia opiera się na zasadzie „Pomóż mi zrobić to samemu”, zgodnie z którą istotą wychowania jest doprowadzenie dziecka do samodzielności, niezależności od dorosłych oraz odpowiedzialności za siebie i świat. Dzieci przebywają w małych, mieszanych wiekowo grupach, co sprzyja szybszej i skuteczniejszej edukacji społecznej, szybszej adaptacji i integracji dzieci nowoprzyjętych oraz naturalnemu zaangażowaniu i opiekuńczości dzieci starszych nad młodszymi. Celem przedszkola jest towarzyszenie dziecku w osiągnięciu normalizacji, co oznacza harmonię rozwojową, radość, ciekawość świata, spokój, szacunek do innych oraz pozytywne nastawienie do istot żywych. Dla dorosłych normalizacja oznacza życiową samodzielność, samodyscyplinę, odpowiedzialność, wysoki poziom rozwoju społeczno-moralnego, szacunek dla siebie i innych oraz umiłowanie pokoju.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Magnoliowa 4, 59-220 Legnica