west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Integracyjne w Trzebnicy to placówka edukacyjna, która oferuje opiekę wychowawczo-dydaktyczną dla dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat. Przedszkole realizuje nauczanie zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki. Oprócz standardowej opieki, przedszkole oferuje Wczesne Wspomaganie Rozwoju Małego Dziecka, które obejmuje terapię logopedyczną, rehabilitację, terapię pedagogiczną oraz integrację sensoryczną. Celem tych działań jest pobudzenie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Diagnoza i terapia są dostępne zarówno dla wychowanków przedszkola, jak i dla dzieci spoza placówki. Zajęcia są bezpłatne dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju małego dziecka. Przedszkole prowadzi również diagnozę i terapię integracji sensorycznej, zarówno dla dzieci uczęszczających do placówki, jak i dla dzieci spoza niej. Placówka działa od 1996 roku i jest prowadzona przez Agnieszkę Mandrygę, która pełni funkcję dyrektora. Przedszkole jest placówką niepubliczną, działającą na podstawie wpisu do ewidencji szkół. W roku szkolnym 2023/2024 w przedszkolu funkcjonują cztery grupy integracyjne, każda licząca od 16 do 18 dzieci, w tym od jednego do trojga dzieci wymagających wspomagania w rozwoju. W każdej grupie pracuje osoba wspierająca nauczyciela, a w grupie najmłodszych dzieci dodatkowo zatrudniona jest osoba pomocnicza. Przedszkole funkcjonuje przez 11 miesięcy w roku, z wyjątkiem lipca, który jest miesiącem wakacyjnym. Placówka oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, takich jak rytmika, gimnastyka korekcyjna, religia, język angielski, zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe, taneczne oraz kodowanie. Zajęcia te mają na celu rozwijanie umiejętności dzieci, pobudzanie ich kreatywności oraz wspieranie ich rozwoju psychoruchowego. Przedszkole posiada również sale gimnastyczne, rehabilitacyjne oraz sale integracji sensorycznej, gdzie dzieci mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach i zabawach. Kadra pedagogiczna przedszkola składa się z wykwalifikowanych nauczycieli i specjalistów, którzy dbają o wszechstronny rozwój dzieci. Przedszkole Integracyjne w Trzebnicy to miejsce, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności, nawiązywać pierwsze przyjaźnie oraz spędzać czas w kreatywny i aktywny sposób.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Wrocławska 10, 55-100 Trzebnica