west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Placówki oświatowe w Gminie Jawor obejmują szeroki zakres instytucji edukacyjnych, od żłobków, przez przedszkola, aż po szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Wśród żłobków znajdują się m.in. „Tęczowy zakątek” oraz „Trolik”, które oferują opiekę nad najmłodszymi dziećmi. Przedszkola publiczne, takie jak Przedszkole Publiczne nr 2, nr 4 i nr 8, zapewniają edukację przedszkolną dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkola te są dobrze wyposażone i prowadzą różnorodne zajęcia edukacyjne, artystyczne i sportowe. Przedszkole Publiczne nr 4 posiada również oddział zamiejscowy przy ul. Dmowskiego. W Jaworze działają także przedszkola niepubliczne, takie jak „Prymusek”, „Mój mały świat” oraz Montessori „Kangurek”, które oferują alternatywne metody nauczania i indywidualne podejście do każdego dziecka. Szkoły podstawowe w Jaworze to m.in. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza oraz Szkoła Podstawowa nr 5 Janusza Korczaka. Każda z tych szkół ma swoją unikalną historię i tradycje, a także oferuje szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych, w tym sportowych, artystycznych i naukowych. Szkoły te są dobrze wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne i technologie edukacyjne. W Jaworze funkcjonują również szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Starostwo Powiatowe, takie jak I Zespół Szkół Ogólnokształcących, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej. Te placówki oferują szeroki zakres kierunków kształcenia, od ogólnokształcących, przez zawodowe, aż po specjalne potrzeby edukacyjne. Dodatkowo, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prowadzi w Jaworze Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy oraz Zespół Szkół, które oferują specjalistyczne programy edukacyjne i wychowawcze. Wszystkie te placówki odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu wysokiej jakości edukacji i wychowania dzieci i młodzieży w Gminie Jawor.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Chopina 11, 59-400 Jawor