Wiersz

Dzień pluszowego misia w przedszkolu - scenariusz

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada i jest wyjątkową okazją do celebracji ulubionych maskotek dzieci. To święto jest doskonałą okazją do zorganizowania w przedszkolu zabaw i aktywności związanych z misiami, które wprowadzą najmłodszych w świat pluszowych przyjaciół. Dzięki odpowiednio zaplanowanemu scenariuszowi, Dzień Pluszowego Misia stanie się dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

Dzień pluszowego misia w przedszkolu – jak powinien wyglądać?

Organizacja Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu powinna obejmować różnorodne aktywności, które pozwolą dzieciom na wesołą zabawę i rozwijanie kreatywności. Oto, jak można zaplanować ten dzień:

• Zaproszenie dzieci do przyniesienia ulubionego misia: Zachęć dzieci, aby przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Mogą to być zarówno pluszowe przytulanki, jak i inne zabawki przedstawiające misie.

• Wspólne powitanie i wprowadzenie do tematu dnia: Wychowawca może opowiedzieć dzieciom o historii pluszowego misia oraz o tym, dlaczego jest to szczególne święto. Warto wspomnieć, że pierwsza maskotka powstała w 1902 roku.

• Zabawy ruchowe: Można zorganizować zabawy takie jak „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy „Misiowe tańce”, aby wprowadzić dzieci w wesoły nastrój.

• Zajęcia plastyczne: Przygotowanie misiów z papieru, kolorowanie lub tworzenie kolaży z materiałów plastycznych.

• Czytanie bajek o misiach: Wychowawca może przeczytać opowiadanie lub wierszyk o misiu, aby dzieci mogły dowiedzieć się czegoś więcej o swoich ulubionych bohaterach.

• Konkursy i nagrody: Na koniec dnia można zorganizować konkurs na najładniejszego misia lub najciekawszą pracę plastyczną.

Dzień pluszowego misia w przedszkolu – scenariusz

Tytuł: „Misiowy Dzień Radości”

Cele główne:

• Rozwijanie wyobraźni i kreatywności poprzez zajęcia artystyczne.

• Kształtowanie postaw koleżeńskich oraz umiejętności wspólnej zabawy.

• Przybliżenie dzieciom historii pluszowego misia i jego znaczenia.

Przebieg uroczystości:

1. Powitanie

• Wychowawca wita dzieci i zaprasza do wspólnej zabawy. Krótko opowiada o historii Dnia Pluszowego Misia.

2. Prezentacja pluszaków

• Dzieci kolejno pokazują swoje misie, opowiadają, jak się nazywają i dlaczego są ich ulubionymi maskotkami.

3. Zabawa ruchowa – „Stary niedźwiedź mocno śpi”

• Dzieci tańczą i bawią się, udając misie. Zabawa polega na powtarzaniu znanych rymowanek i naśladowaniu ruchów niedźwiedzia.

4. Zajęcia plastyczne – tworzenie misiów z papieru

• Dzieci wykonują prace plastyczne, takie jak rysowanie i wycinanie misiów z papieru. Można również zorganizować zajęcia z tworzenia kolaży lub maskotek z materiałów dostępnych w przedszkolu.

5. Czytanie bajki o misiu

• Wychowawca czyta dzieciom bajkę o Misiu Uszatku lub innym znanym misiu z literatury dziecięcej. Następnie rozmawia z dziećmi o przygodach bohatera.

6. Misiowe tańce

• Wspólne tańce przy dziecięcej muzyce tematycznej, np. „Jadą, jadą misie”. Dzieci naśladują ruchy misiów i bawią się w rytm muzyki.

7. Konkurs na najładniejszego misia

• Na koniec dnia można zorganizować konkurs na najładniejszego misia przyniesionego przez dzieci lub na najciekawszą pracę plastyczną. Wszyscy uczestnicy otrzymują małe upominki.

8. Zakończenie i pożegnanie

• Wychowawca podsumowuje dzień i dziękuje dzieciom za wspólną zabawę.

Dzień pluszowego misia w przedszkolu – wierszyki

Oto kilka przykładowych wierszyków, które można wykorzystać podczas Dnia Pluszowego Misia:

1. „Miś”
    Miś pluszowy, miś kochany,
    Dziś przyjaciół ma nieznanych.
    Wszyscy razem tu się bawią,
    Radość z misiem dziś przestawią.

2. „Nasz Miś”
    Jest tu z nami miś kudłaty,
    Ma futerko piękne, gładkie.
    Bawi się i skacze z nami,
    Bo to przyjaciel jest wspaniały.

3. „Stary Niedźwiedź”
    Stary niedźwiedź mocno śpi,
    My się go nie boimy.
    Kiedy się obudzi,
    Wszyscy szybko uciekamy.

Organizacja Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu to świetna okazja do zabawy, nauki i budowania relacji między dziećmi. Scenariusz można dowolnie modyfikować, dostosowując aktywności do grupy przedszkolnej, aby ten dzień był pełen uśmiechów i miłych wspomnień.

25.10.2024
Jakub Borowiec